- Pekina ir Ķīnas galvaspilsēta, tās politiskais centrs, kā arī otra lielākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita valstī un viena no apdzīvotākajām pasaules pilsētām.
- Tā atrodas valsts ziemeļos un ir viena no četrām Ķīnas pilsētām, kurām ir provinces tiesības.
- Pekinieši runā Pekinas mandarīna dialektā, uz kura balstās arī pǔtónghuà - standarta ķīniešu valodas forma.
- Labākais laiks ceļojumam uz Pekinu būs pavasaris vai rudens, jo tā izbēgsi gan no ekstrēmi aukstajām temperatūrām, gan lietavām.
Kas jāredz un jāizdara?
- Neskatoties uz zaudējumiem, kas radās Kultūras revolūcijas un pilsētas izaugsmes ietekmē, kad tika nojauktas vairākas senās ēkas – “hutongas”, lai gan tās joprojām slejas vairākās ielās, pilsētā iespējams apskatīt vairākus ievērības cienīgus vēstures objektus. Vispazīstamākie ir: Lielais Ķīnas mūris, Vasaras pils vai Aizliegtā pilsēta. Savas vēsturiskās, politiskās un kultūras vērtības dēļ tūristu apmeklēts ir arī Tian'anmen laukums un netālu esošais Pekinas Nacionālais teātris.
- Noteikti vērts apmeklēt kādu no pieciem Pekinas altāriem jeb tempļiem, piemēram, Debesu templi, kura celtniecībā nav izmantota ne viena nagla, vai Lamas templi, kas pārsteigs ar 17 metru augsto Budas skulptūru. Ievērības cienīga ir arī 13 Ming dinastijas imperatoru un citu galma pārstāvju kapavieta.
- Guomao ir centrālais finanšu rajons Pekinā – šeit atrodas daudzu reģionālo uzņēmumu galvenās mītnes, kā arī tirdzniecības centri, lielveikali un pārsteidzoša dizaina dzīvojamās mājas. Wangfujing un Xidan ir slavenākās Pekinas komerciālās ielas.
- Zhongguancun jeb ķīniešu "Silicon Valley” atrodas neskaitāmi elektronikas un datoru centri un farmācijas uzņēmumi, kā arī muzejs, kuru to noteikti ir jāredz – “Pekinas cilvēka” muzejs (iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā).
- Mierīgā pastaigā vari doties arī pa kādu no daudziem parkiem, kuri ieskauj nozīmīgākās vēsturiskās vietas, piemēram, visus piecus Pekinas tempļus. Vai arī doties uz milzīgo Pekinas zooloģisko dārzu, kur varēsi apskatīt ne tikai pandas, bet arī, piemēram, iespaidīgo akvāriju.
- Ievērības cienīgs ir arī par godu 2008. gada Olimpiskajām spēlēm uzbūvētais Olimpiskais ciemats. Galvenie objekti ir stadions "Putna ligzda", peldbaseins un skaistais parks.
- Izklaides iespēju meklētājiem tiek piedāvāti iespaidīgi akrobātu šovi vai klasiskā ķīniešu opera utt., savukārt, iegādāties dažāda veida suvenīrus varēsi Pērļu tirgū, bet, ja pie sirds tuvāki roku darbi un senlietas, vispiemērotākais būs Panjiayuan tirgus u.c.
- Nobaudīt tradicionālos ēdienus un pat delikateses var Vafudzjinas ielā, kur darbojas arī nakts tirgus.
Svarīgi zināt!
- Pilsētas straujā izaugsme, pateicoties ekonomiskām reformām, to ir pārvērtusi nozīmīgā transporta mezglā. Ērts pārvietošanās veids pa pilsētu ir metro, kas 2012. gadā varēja lepoties ar 16 līnijām 442 km garumā, kas tobrīd to padarīja par lielāko metro sistēmu pasaulē. Tas katru dienu apkalpo aptuveni 8,5 miljoni cilvēku.