- Bangkoka ir Taizemes galvaspilsēta un arī apdzīvotākā pilsēta valstī. .
- Patiesībā Bangkoka nav oriģinālais galvaspilsētas nosaukums, lai gan starptautiski tā tiek dēvēta un atpazīta ar šo vārdu. Vārds “Bangkoka” taizemiešu valodā nozīmē “savvaļas plūmju ciems”, un tā sauc upes krastu, kur atrodas viena no pilsētas daļām Thonburi. Pilsētu sāka dēvēt par Bangkoku kopš astoņpadsmitā gadsimta, kad tai jau bija pašai sava publiskā administrācija un gubernators. .
- Bangkoka Taizemes iedzīvotāju vidū ir pazīstama arī kā “eņģeļu pilsēta”. .
- Pēdējo divsimt gadu laikā Bangkoka ir kļuvusi ne vien par politisko, sociālo un ekonomisko Taizemes, bet arī Indoķīnas un Dienvidaustrumāzijas centru. .
- Pilsētas ietekme mākslā, politikā, modē, izglītībā un izklaidē, kā arī biznesā, ir izkaldinājusi tai pasaules pilsētas statusu. Bangkoka ir pilsēta, kur mūsdienīgums un jaunākie tehnoloģijas sasniegumi pastāv līdzās dziļām taizemiešu kultūras tradīcijām.
- Bangkokas pilsētā dzīvo 8,5 miljoni iedzīvotāju, kamēr apgabalā to skaits pieaug līdz teju 12 miljoniem iedzīvotāju (2008.gadā). Iedzīvotāju skaita pieaugums ir veicinājis arī izmaiņas sabiedrībā, padarot to par kosmopolītu pilsētu un apgabalu ar dažādām un ievērojamām iedzīvotāju grupām no Indijas un Ķīnas.
- Labākais laiks Bangkokas apskatei ir novembra vidus līdz janvārim, lai izbaudītu īstu vasaru, tad, kad Latvijā ir ziema.
Kas jāredz un jāizdara?
- Kopumā Bangkokā ir ap 400 tūrisma objektu. No tiem noteikti ir vērts redzēt un pabūt 18.gadsimtā celtajā Lielajā Karaļu pilī, kā arī tās kompleksā ietilpstošajos tempļos, piemēram, Smaragda Budas templī vai Rītausmas templī.
- Pilsētas modernajā daļā atradīsi arī brīnišķīgus debesskrāpjus un būs vērts paviesoties 283 m augstajā Bayoke Sky Tower - augstākā celtne Taizemē ar skatu uz laukumu, no kura paveras elpu aizraujošs skats uz visu Bangkoku.
- Noteikti izmanto iespēju pavizināties ar kuģīti pa Bangkokas kanāliem. Tā iepazīstoties dzīvi ne tikai tūristu vidū populārajā Kaosan Road, kur atrodas neskaitāmi veikali, restorāni, masāžas un tetovējumu saloni utt., bet arī citus pilsētas rajonus.
- Bangkoka ir viena no tām pilsētām, kas nekad neguļ. Tā var lepoties ar plašu nakts dzīves izklaižu piedāvājumu, kā arī ar nedēļas nogalēs ar lielāko tirgu zem klajas debess visā Dienvidaustrumāzijā – Chatuchack.
- Ir vērts apmeklēt arī kādu no pilsētas parkiem - Lumphini Park, Chatuchak Park, Benjasiri Park u.c.
Svarīgi zināt!
- Taizeme ir viena no drošākajām valstīm ne vien Dienvidaustrumāzijā, bet arī pasaulē, un tās iedzīvotāji ir ļoti laipni.
- Ūdens kanālu tīkls (Khlong) deva pilsētai iesauka “Austrumu Venēcija”, jo agrāk eksistēja tikai ūdens transports. Šodien daudzi no kanāliem ir pārvērsti ielās. Tomēr palikušie kanāli nav zaudējuši savu autentiskumu – joprojām gar tiem dzīvo cilvēki un tiek veidoti tirgi.
- 1999.gadā Bangkokā darbību beidza alternatīva metro - Skytrain (“Debesu vilciens”), oficiāli - BTS, un 2004.gadā darbību sāka pazemes metro – MRT.
- Parasti tūristiem iesaka nepasūtīt asus, pikantus ēdienus pat tad, ja tie ir tikai “medium-spicy”, jo tie var ēdāju novest līdz asarām. Vēlams pieturēties pie ēdieniem, kas tiek kvalificēti kā “non-spicy”.
- Svarīgi, kad dodies apmeklēt kādu no Taizemes brīnišķīgajiem tempļiem: vienmēr jānovelk apavi, kā arī nedrīkst apsēsties ar izstieptām kājām (tā ir ķermeņa netīrākā un neglītākā daļa) Budas statujas virzienā vai kāda cita apmeklētāja virzienā. Ieteicams pārmērīgi neaizstikt svētās figūras un vilkt apģērbu, kas nosedz plecus un ceļgalus.
- Daiļā dzimuma pārstāvēm jāuzmanās, ja ejot pa kādu šauru ielu, satiekat kādu mūku, jācenšas tam nekādā veidā nepieskarties (budistu mūkiem ir aizliegts pieskarties vai pat kaut ko paņemt no sievietes rokas).