- Horvātija ir valsts Balkānu reģionā, kas robežojas ar Slovēniju un Ungāriju ziemeļos, Serbiju ziemeļaustrumos, Bosniju un Hercegovinu austrumos, Melnkalni dienvidaustrumos un Adrijas jūru dienvidos.
- Horvātijas vārdu bieži asociē ar kaklasaiti, un ne velti – tas ir horvātu izgudrojums.
- Horvātijas kultūrbagātību un unikālo dabu atspoguļo seši Pasaules kultūras mantojuma objekti un astoņi nacionālie parki.
- Horvātija ir slavena arī ar savu vīnu, jo vīnkopības tradīcija aizsākusies tālā senatnē.
- Horvātijā ir ļoti maigs Vidusjūras klimats ar daudz saules apspīdētām dienām. Vislabākais laiks šī galamērķa apmeklējumam ir vēlie pavasara mēneši, vasara un septembris.
- Horvātija ir lieliska relaksācijas vieta pēc darba steigas, drūzmas un stresa. Ja gribas aizmukt no tā visa un pabūt paradīzē, tad Horvātija sniegs šādu iespēju.
Kas jāredz un jāizdara?
- Horvātijā var nodarboties ar riteņbraukšanu, doties pārgājienos, nodarboties ar vindsērfingu vai raftingu, makšķerēt, doties izjādēs ar zirgiem un doties medībās.
- Šeit ir vistīrākā jūra Eiropā - vietām redzamība zem ūdens sasniedz pat 50 metrus un tas vilina daudzus niršanas cienītājus izbaudīt daudzveidīgo zemūdens pasauli.
- Apskates cienīgs otrs lielākais amfiteātris pasaulē, kas atrodas Pulā. Bieži vien šeit tiek rīkoti kultūras pasākumi un simfoniskā orķestra koncerti.
- Dubrovnikas pilsētā, kas iekļauta UNESCO mantojumu sarakstā, vērts apmeklēt ikgadējo vasaras festivālu no 10. jūlija līdz 25. augustam, kas šeit tiek rīkots jau teju pusgadsimtu.
- Dubrovnikas cietoksni un apkārtni noteikti novērtēs arī dedzīgākie Troņa spēļu fani, jo šeit notikusi seriāla filmēšana.
- No Istras pussalas ir tikai 3 stundu brauciens ar prāmi līdz Venēcijai.
- Patīkamas emocijas sagādās Paklenicas nacionālā parka apmeklējums, kas saviem viesiem piedāvā klinšu kāpšanu, pārgājienus gida pavadībā un elpu aizraujošus kalnu skatus.
- Plitvici var droši uzskatīt par mītisku vietu uz mūsu planētas - 10 km garumā šeit plešas 16 gleznaini ezeri ar zilām, zaļām un dažreiz pat smaragdzaļām ūdens nokrāsām. Plitvices ezeri ir viena no nedaudzajām vietām pasaulē, kur katru gadu rodas jauni daudzpakāpju ūdenskritumi, kas savieno ezerus savā starpā.
- Senatnē Pula bijusi romiešu imperatoru iemīļotā atpūtas un izklaižu vieta, šodien - tā ir tūrisma centrs ar interesantu pagātni un skaistu tagadni. Šeit lieliski saglabājušies seno romiešu arhitektūras pieminekļi.
- Rovinja ir Horvātijas populārākā kūrortvieta, kas tiek dēvēta par Adrijas pērli.
Svarīgi zināt!
- Atpūta Horvatijā der gan bērniem, gan pieaugušajiem, un īpaši tiem, kam karstuma dēļ ir grūti aklimatizēties citās valstīs.
- Horvātija slavējas ar saviem termālajiem un minerālavotiem.
- Daba ir pirmatnēja un neskarta, neraugoties uz to, ka tūristu Horvātijā ar katru gadu ir arvien vairāk un vairāk.
- Ekoloģiskās situācijas kontrole valstī ir ļoti nopietna – tādēļ dažās salās ir ne tikai aizliegts kurināt ugunskurus, bet arī smēķēt.
- Zvanīšanai no telefonu automātiem, izmanto monētas vai kartiņas, kuras var iegādāties pastā, kioskos vai viesnīcās. Horvātijas starptautiskais kods ir +385.
- Nepalaid garām iespēju nogaršot neparasto ķiršu liķieri “Maraska”, ko savas izcilās garšas dēļ iecienījuši Anglijas karaļnama pārstāvji jau kopš 18. gadsimta.
- Veikalu darba laiks ir 09:00-13:00 un no 14:00 līdz 19:00. Mazie veikali mēdz būt atvērti arī ilgāk, tiem stingri noteiktu darba laiku nav.
- Horvātija ir samērā droša valsts, tomēr, kā jau kūrortā, šeit darbojas kabatas zagļi.
- Krāna ūdeni nav ieteicams lietot uzturā. Pārdošanā ir nedārgs pudelēs pildīts dzeramais ūdens.
- Visbiežāk restorānos dzeramnaudu 10% apmērā no rēķina summas jau pieskaita apmaksai.
- Aizliegts fotografēt un filmēt militāros un citus valstiski nozīmīgus objektus.
- Horvātija ir laba autobusu satiksme. Taksometri ir salīdzinoši dārgi, bet ietaupīs vairāk laika.