- Rumānija var lepoties ar savām iespaidīgajām pilīm, viduslaiku ciematiem, klosteriem un kalniem.
- Rumānija būs izcils ceļojuma galamērķis tiem ceļotājiem, kuri interesējās par valstu vēsturi, pilīm un viduslaiku vietām.
- Valsts nosaukums cēlies no "român", kas nozīmē- cilvēks.
- Rumānija atrodas Melnās jūras krastā un tās galvaspilsēta ir Bukareste.
- Valsts valoda ir rumāņu
- Iedzīvotāju skaists sasniedz 22 miljonus.
- Piemērotākais laiks, lai dotos apskatīt Rumāniju ir vasaras periods, no jūnija līdz septembrim, bet ja vēlaties doties slēpot, tad piemērotākais laika posms ir no decembra līdz marta mēnesim.
Kas jāredz un jāizdara?
- Rumānijas galvaspilsētā Bukarestē ir iespēja apskatīt iespaidīgo Parlamenta pili, triumfa arku un doties uz Rumānijas Nacionālo mākslas muzeju vai brīvdabas etnogrāfijas muzeju.
- Vieni no skaistākajiem Rumānijas dārgumiem ir krāsotie Bucovinas klosteri. Uz to sienām attāloti svēto portreti, ainas no Jēzus dzīves, eņģeļu, dēmonu, debess un elles attēli.
- Bran pils jeb Drakulas pils pavisam noteikti ir apskatāmo vietu saraksta augšgalā, pils atrodas tuvu pilsētai Brasov, kalna galā.
- Korvina pils arī neatstās vienaldzīgus, jo šī viduslaiku pils tiek uzskatīta par iespaidīgāku un baisāku nekā slavenā Drakulas pils.
- Viens no svarīgākajiem kultūras centriem ir pilsēta Sibiu, kura kādreiz bijusi Transilvānijas galvaspilsēta. Šeit varēsi apskatīt Rumānijas vecāko muzeju, valsts pirmo kalnu kūrortu un pirmo bibliotēku.
- Maramures pilsētiņa piesaista ceļotājus ar savām koka pilīm, Mineraloģijas muzeju un Stefena torni.
Svarīgi zināt!
- Valūta: Rumānijas leja (RON).
- Krāna ūdens Rumānijā ir dzerams, lai gan atrodoties kalnu rajonos būtu, jānoskaidro pie vietējām autoritātēm tā kvalitāte.
- Vairākums ceļu Rumānijā ir valsts (ar 2 joslām). Ir tikai divi lielceļi no Bukarestes uz Pitesti un no Bukarestes uz Konstantu. Ar automašīnu vari ceļot samērā ērti un arī droši.
- Vilcieni ir labas kvalitātes un ar tiem var pārvietoties pa visu valsti, bet tie var būt lēni – iespējams izbaudīt ainavas un sadraudzēties ar vietējiem.
- Pārvietoties lidojot starp lielākajām valsts pilsētām, kurām ir lidostas, ir nedaudz neērti, jo aviokompānija TAROM, kas operē šos iekšzemes reisus vienmēr maršrutos iekļauj Bukaresti (ir jāpārsēžas).
- Visās valsts pilsētās sabiedrisko transportu veido autobusi, tramvaji un trolejbusi. Bukarestē Tavā rīcībā ir arī metro (2 vai 10 braucienu biļete). Galvaspilsētā nav vienas vienotas biļetes visiem transporta līdzekļiem.
- Lielākajos veikalos, restorānos utt. Vari norēķināties ar kredītkarti, mazākos – gan nāksies maksāt skaidrā naudā.
- Komerciālās iestādes parasti ver savas durvis no 8.00 līdz 18.00, sestdienās līdz 12.00. Svētdienās tās ir slēgtas.
- Dzeramnauda nav obligāta, lai gan restorānos, viesnīcās un arī izmantojot taksometra vadītāju pakalpojumus (it īpaši, ja palīdz ar somām) ir pieņemts atstāt 10% dzeramnaudu.